Svečano otvaranje novosadskog Festivala nauke

Sedmi, novosadski Festival nauke, održava se nastupajućeg vikenda, 9. i 10. maja, u kampusu Univerziteta, uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj. "SVE JE MOGUĆE", slogan je pod okriljem kog će naši naučnici na zanimljiv način predstaviti nauku.

Otvaranje Festivala

5.5.2015.

Pozivamo Vas na Svečano otvaranje, u subotu, 9. maja u 11 sati, ispred zgrade Rektorata. Gostima će se obratiti državna sekretarka prof. dr Zorana Lužanin, pokrajinski sekretar za nauku i tehnološki razvoj, Vladimir Pavlov, rektor Univerziteta u Novom Sadu prof. dr Radovan Pejanović i direktorka Festivala prof. dr Tijana Prodanović.

Događaj koji svake godine privlači veliki broj posetilaca, ali i naučnika  i istraživača koji učestvuju u izvođenju mnogobrojnih zanimljivih  naučno-popularnih sadržaja, ove godine angažuje preko 500 njih, koji će u oko 80 radionica pokazati Novosađanima da je “sve moguće”.

Svi sadržaji su besplatni, a radno vreme Festivala je od 10 do 18 sati.